Cam Şişe Plastik Kapak

Cam Şişe Plastik Kapak

Cam şişe plastik kapak çeşitleri günlük hayatta en sık kullandığımız ürünlerden biridir. Farklı ölçülerde ve renklerde üretilebilirler. Tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar emek harcanan bir süreçtir. Plastik kapaklar çok fazla rastladığımız ürünler olduğu için üretimi kolaymış gibi gelebilir fakat tam tersidir.

Bilgisayar ortamında yapılan tasarımlar uzman kişilerce yapılır. Tasarım aşamasında doğru ölçüleri kullanmak çok önemlidir. Cam şişe plastik kapak eğer doğru ölçülerde tasarlanmazsa doğru bir üretim olmaz. Kapak içerisindeki sıvı maddeyi sızdırırsa doğru üretilmemiş demektir.

Özel makinelerde seri üretim şeklinde de üretilebilen cam şişe plastik kapak modelleri içecek saklamaktan, kozmetik ürünlerine kadar pek çok ürünün saklanmasını ve korunmasını sağlar.

Plastik Kapak Çeşitleri

Hayatımızın pek çok alanında yer edinen plastik kapak farklı modellere sahiptir. Cam şişe plastik kapak ve diğer modelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pet şişe plastik kapak
  • Kozmetik ürünleri plastik kapakları
  • Damacana plastik kapakları
  • Temizlik ürünleri plastik kapakları
  • İlaç plastik kapakları
  • Sporcu ürün plastik kapakları

Her boyutta üretilebilen plastik kapaklar toptan olarak da sipariş verilebilirler. Cam şişe plastik kapak kullandığınızda saklamak istediğiniz ürünü en iyi şekilde muhafaza etmiş olursunuz.

Cam şişe plastik kapak içerisinde bulunan ürüne asla koku geçirmez ya da tadında değişiklik yapmaz. Üretiminde hiçbir kimyasal madde kullanılmamıştır.

Geri dönüşümlü olarak üretildiğinden doğa dostu bir üründür.

Plastik Kapak Üreticileri

Özel tasarım cam şişe plastik kapak modelleri yine özel tasarım makinelerde üretilirler. Eritilmiş plastik istenen ölçülerde olan makine kabının içine dökülerek burada şekil alması ve soğuması sağlanır. Diğer yöntem de yine makinede plastiğe soğuk haliyle şekil vermektir.

İki tür üretim de kaliteli malzeme ile yapılır ve makineden çıkan her cam şişe plastik kapak eşit kalitede üretilmiştir. Makinenin kalıpları üretim modeline göre tek gözlü ya da birkaç gözlü olabilir.

Aynı modelin farklı boyuttaki modelleri çok gözlü kalıplar sayesinde aynı anda üretilebilir.

DİĞER HABERLER

WhatsApp