Enjeksiyon Kalıbı Fiyatları

Enjeksiyon Kalıbı Fiyatları

Enjeksiyon kalıbı fiyatları tasarım aşamasından imalat aşamasına kadar emek isteyen bir iş kolu olduğu için bir miktar yüksektir. Fakat bir kere istenilen kalıbı ürettiğinizde kazancınız harcadığınız paranın yerini çabucak alır.

İmalatı dikkat isteyen enjeksiyon kalıplarında doğru ölçüyü ayarlamak elzemdir. Ölçüler bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak çizilir ve sonrasında üretime geçilir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları için Conscept Plastik web sitesini dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Kalıplar üretilirken üretimin hızlı olması için de birtakım önlemler alınır. Eritilmiş plastiğin işlendikten sonra çabuk soğuması sağlanır. Enjeksiyon kalıbı fiyatları tercih edeceğiniz modele göre değişiklik gösterebilir. Üretimde kalıbın üzeri parlatılarak pürüzsüzlük elde edilir.

Enjeksiyon Kalıbı Çalışma Prensibi

Plastik sektörü çok geniş bir sektör olduğu için enjeksiyon kalıbı fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Enjeksiyon kalıp üretirken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  • Köşeler keskin olmamalıdır.
  • Menteşeden sağlanan akışta kapının bulunduğu kısım mühimdir.
  • Kalıbın içerisine tam sığacak şekilde ürün yerleştirin, taşmalara dikkat edin.
  • Hızlı soğutmak için farklı bir menteşe haznesi kullanabilirsiniz.
  • Çıkarma işlemi sırasında ve sonrasında menteşenin esnek olduğundan emin olun.

Enjeksiyon kalıbı fiyatları sıcak yolluklu kalıplar da daha yüksek oranlıdır. Bunun sebebi üretim sırasında eritilmiş plastik kullanıldığı için hurdanın çok az miktarda çıkmasıdır. Bakımına özen göstermeniz gerekir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları uygun maliyetlerle Conscept Plastik sitesinden temin edilebilir.

Enjeksiyon Kalıp Aksesuar

Üretim aşamasında birden fazla ürünü aynı anda üretmek isterseniz enjeksiyon kalıbına birden fazla göz yapabilirsiniz. Enjeksiyon kalıbı fiyatları kaç göz yapmak istediğinize bağlı olarak belirlenir.

Sıcak yolluklu kalıplarda genellikle birden fazla göz tercih edilir. Özellikle plastik kapak yapımı için oldukça işlevsel olan bu kalıpların soğutma amaçlı ikinci bir menteşesi olabilir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları çeşitli kampanyalara denk geldiğinizde oldukça avantajlıdır.

Renkli plastik kapaklar üretmek istediğinizde kullandığınız sıcak yolluklu kapakların basıncı düşük olduğu için renklendirme aşaması da oldukça kolay olur. Pürüzsüz ve şişesine tam uygun ürünler elde edilir.

DİĞER HABERLER

Plastik Kapak İzmir

Plastik Kapak İzmir

Plastik kapak İzmir genelinde günlük hayatımızda en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Katı ve sı....

Devamını Gör
WhatsApp