Enjeksiyon Kalıbı Fiyatları

Enjeksiyon Kalıbı Fiyatları

Enjeksiyon kalıbı fiyatları tasarım aşamasından imalat aşamasına kadar emek isteyen bir iş kolu olduğu için bir miktar yüksektir. Fakat bir kere istenilen kalıbı ürettiğinizde kazancınız harcadığınız paranın yerini çabucak alır.

İmalatı dikkat isteyen enjeksiyon kalıplarında doğru ölçüyü ayarlamak elzemdir. Ölçüler bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak çizilir ve sonrasında üretime geçilir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları için Conscept Plastik web sitesini dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Kalıplar üretilirken üretimin hızlı olması için de birtakım önlemler alınır. Eritilmiş plastiğin işlendikten sonra çabuk soğuması sağlanır. Enjeksiyon kalıbı fiyatları tercih edeceğiniz modele göre değişiklik gösterebilir. Üretimde kalıbın üzeri parlatılarak pürüzsüzlük elde edilir.

Enjeksiyon Kalıbı Çalışma Prensibi

Plastik sektörü çok geniş bir sektör olduğu için enjeksiyon kalıbı fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Enjeksiyon kalıp üretirken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

 • Köşeler keskin olmamalıdır.
 • Menteşeden sağlanan akışta kapının bulunduğu kısım mühimdir.
 • Kalıbın içerisine tam sığacak şekilde ürün yerleştirin, taşmalara dikkat edin.
 • Hızlı soğutmak için farklı bir menteşe haznesi kullanabilirsiniz.
 • Çıkarma işlemi sırasında ve sonrasında menteşenin esnek olduğundan emin olun.

Enjeksiyon kalıbı fiyatları sıcak yolluklu kalıplar da daha yüksek oranlıdır. Bunun sebebi üretim sırasında eritilmiş plastik kullanıldığı için hurdanın çok az miktarda çıkmasıdır. Bakımına özen göstermeniz gerekir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları uygun maliyetlerle Conscept Plastik sitesinden temin edilebilir.

Enjeksiyon Kalıp Aksesuar

Üretim aşamasında birden fazla ürünü aynı anda üretmek isterseniz enjeksiyon kalıbına birden fazla göz yapabilirsiniz. Enjeksiyon kalıbı fiyatları kaç göz yapmak istediğinize bağlı olarak belirlenir.

Sıcak yolluklu kalıplarda genellikle birden fazla göz tercih edilir. Özellikle plastik kapak yapımı için oldukça işlevsel olan bu kalıpların soğutma amaçlı ikinci bir menteşesi olabilir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları çeşitli kampanyalara denk geldiğinizde oldukça avantajlıdır.

Renkli plastik kapaklar üretmek istediğinizde kullandığınız sıcak yolluklu kapakların basıncı düşük olduğu için renklendirme aşaması da oldukça kolay olur. Pürüzsüz ve şişesine tam uygun ürünler elde edilir.

Plastik kapakların elde edilmesini sağlayan enjeksiyon kalıbı fiyatları da merak edilmektedir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları modellerine göre değişiklik gösterir. Tek seferde 5000 tane kapak üretebilen kalıp ve makine oldukça işlevseldir. Seri üretim alanında kişilere fayda sağlar. Fiyatlarının değişiklik göstermesi oldukça normaldir. Gelişen teknoloji sayesinde birçok model ve kalıp şekli çıkmaktadır. İstenilen kapak modelinin boyutunun ayarlanması bu enjeksiyon kalıbı ve makinesi sayesinde mümkün olmaktadır.

Enjeksiyon Kalıbı Nedir?

Plastik kapakların elde edilmesini sağlayan kalıplara, enjeksiyon kalıbı denir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları, oldukça uygundur. Farklı modellerin ve boyutların elde edilmesi için kullanılması gerekmektedir. Büyük, orta ve küçük kapak sınıfları vardır. Bu sınıflar için özel kalıplar bulunur. Elde edilmekte istenen kapak tasarımı önce bilgisayarda çizilir. Daha sonra baskı olarak makineden çıkarılır. Uygun enjeksiyon kalıbı fiyatları için derinlemesine bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Enjeksiyon Kalıbı ve Makinesi

Plastik kapakların elde edilmesi, enjeksiyon makineleri sayesinde mümkün olur. Kalıpların sağlam olması gerekmektedir. Belli bir sıcaklık ve basınç ile ham plastik eritilerek, kalıplara dökülür. Enjeksiyon makinesi sayesinde de kalıplardan kapaklar çıkarılır. Seri üretim için ideal bir üründür. Farklı boyut özellikleri, çeşitlilik alanında yardımcı olmaktadır. Enjeksiyon kalıbı fiyatları, model ve boyuta göre değişiklik gösterir. Enjeksiyon kalıbı fiyatları, kullanılan malzemeye göre de değişiklik gösterebilir.

Enjeksiyon Kalıbı Avantajları

Seri üretimde oldukça kolaylık sağlayan kalıplar, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca uygun enjeksiyon kalıbı fiyatları sayesinde birçok firma avantajlardan yararlanabilmektedir. Enjeksiyon kalıbı avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Tek seferde seri üretim için idealdir.
 • Zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
 • Farklı boyutların elde edilmesine yardımcı olur.
 • Kısa sürede siparişlerin yetişmesini sağlar.
 • Markalar için özel tasarımların yapılmasına izin verir.
 • Farklı gözlere sahip olması birçok alanda yarar sağlar.

Elbette ki enjeksiyon kalıbı fiyatları söz konusu olduğu zaman gayet doğal olarak karşımıza birden fazla fiyat seçeneği çıkmaktadır. Tam da bu noktada enjeksiyon kalıbı fiyatlarına dair geniş kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

DİĞER HABERLER

WhatsApp