Enjeksiyon Kalıp Fiyatları

Enjeksiyon Kalıp Fiyatları

Enjeksiyon kalıp fiyatları satın almak istediğiniz kalıp modeline ve işlevine göre değişiklik gösterebilir. Enjeksiyon makinelerinde kullanılan enjeksiyon kalıplar ile farklı ölçülerde ve modellerde plastik ham maddeler işlenerek üretilir.

Bu kalıplar sayesinde tek seferde binlerce plastik ürün üretimi yapılabilir. Özel tasarım oldukları için fiyatları da buna göre yüksektir. Sipariş verirken önemli olan şey nasıl bir enjeksiyon kalıp istediğinizi iyi anlatmaktır. Enjeksiyon kalıp fiyatları araştırırken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  • Kalıplar kaç göz olacak
  • Bir senede ne kadar üretim almanız gerekiyor
  • Bir senede size kaç ürün garantisi verebilir
  • Kullanılacak malzeme ve sertlik oranı
  • Yolluk malzemesi ve tipinin nasıl olduğu

Üreteceğiniz malzemeye göre sipariş verdiğinizde enjeksiyon kalıp fiyatları sizin için en uygun şekilde belirlenir.

Enjeksiyon Kalıp İmalatı

Enjeksiyon kalıplar plastik sektöründe kullanılan özel tasarım ürünlerdir. Bilgisayar ortamında 3D olarak hazırlanır ve sonra enjeksiyon makinelerinde kullanılırlar. Isıtılmış plastik ham madde enjeksiyon yardımıyla bu kalıplara dökülür. Enjeksiyon kalıp fiyatları satın alacağınız firmaya göre değişiklik gösterebilir.

Enjeksiyon kalıplama yapmak istediğinizde başlangıç için harcayacağınız bütçe sonra kazanacağınız kazanç ile karşılaştırıldığında karlı bir işlemdir. Fiyatların bu kadar yüksek olması kalıpların ölçü ve tasarımının uzman kişiler tarafından yapılmasından kaynaklanır. Enjeksiyon kalıp fiyatları için profesyonel bir firma ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Enjeksiyon kalıp fiyatları harcanan emeğe ve profesyonelliğe göre belirlenir.

Enjeksiyon Kalıp Makinesi

Plastik üretiminde kullanılan enjeksiyon makineleri seri üretim yapar ve kaliteli üretim için birinci makinelerdir. Kullanılan enjeksiyon kalıpları alüminyum ya da çelikten üretilir ve CNC makinelerinde kesilirler. Enjeksiyon kalıp fiyatları araştırması için internetten de bilgi alabilirsiniz.

Günlük hayatımızda kullandığımız plastik ürünlerin çoğu enjeksiyon kalıp makineleri ile üretilirler. Bir kere makine ve kalıplara sahip olduğunuzda plastik ham madde ve üretim aşaması oldukça düşük maliyetlidir. Enjeksiyon kalıp fiyatları üreteceğiniz ham maddeye göre de değişiklik gösterebilir.

Eritilmiş plastik ya da soğuk plastik ham maddesi işlemede enjeksiyon kalıplarını kullanabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

WhatsApp