Plastik Deterjan Kapağı

Plastik Deterjan Kapağı

Plastik deterjan kapağı farklı model ve ölçüleriyle oldukça fazla çeşide sahiptir. Temizlik ürünlerinin korunması sağlık açısından da mühim olduğu için sağlam yapılı ve ölçüsü doğru kapak üretimi gereklidir.

Plastik kapaklar öncelikle bilgisayar ortamında tasarlanıp renklendirilir. Daha sonra özel enjeksiyon makineleri ile üretilir. Plastik deterjan kapağı sıvı ya da toz deterjanlar için farklı üretimlere sahiptir. Modelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Top kapak
  • Yuvarlak geçme kapak
  • İki parça emniyetli kapak
  • Yassı geçme kapak

Her modelin farklı renklerde üretimi olabilir. Plastik deterjan kapağı açma talimatları genellikle deterjan kabının üzerinde olur ve tüketiciyi yönlendirir. Deterjanlar uzun süreli kullanılan ürünler olduğundan kapakların da ömrü uzundur.

Plastik Kapak Kalıbı

Plastik kapaklar bilgisayar ortamında tasarlandıktan sonra özel kalıplara dökülerek üretilirler. Plastik deterjan kapağı üretimi de seri üretim şeklinde olur. Belirli ölçülerde tasarlanan kapaklar enjeksiyon makinelerinde hazırlanır.

Eritilmiş plastik enjeksiyon yardımıyla özel kaplara dökülerek şekillendirilir. Kabın şeklini aldığında da soğutulmaya bırakılır ve en son kalıptan çıkarılır. Plastik deterjan kapağı renkli yapılacaksa eritilen ham maddeye organik boya eklenir.

Üretim aşamasında kullanılan her malzeme organik ve doğa dostudur. Geri dönüşüme sahip olduğundan plastik kullanımı güvenlidir. Plastik deterjan kapağı darbelere dayanıklıdır. Toptan olarak satın alınabilir ve bu şekilde daha uygun fiyat seçenekleri vardır.

Firma logonuzu üzerine baskı olarak ekleyebilir ve bir tanıtım aracına dönüştürebilirsiniz.

Plastik Kapak Kapatma Makinası

Plastik kapakların üretim süreci orijinal makinelerde gerçekleştirilir. Kalıba dökme işleminden kapatma işlemine kadar makinelerde gerçekleşir. Plastik deterjan kapağı doğru ölçülerde üretilir ve asla sızma ya da taşma yapmaz.

Plastikler koruduğu ürüne herhangi bir koku bırakmaz ya da yapısında değişikliğe sebep olmazlar. Plastik deterjan kapağı emniyetli kapak çeşitleriyle çocuk olan evler için de güvenilir kullanımı amaçlar.

Deterjan gibi kimyasal maddelerin kokusuna fazla maruz kalmak bile olumsuz etki yapabilir. Bu sebeple plastik kapaklar ürünü en iyi şekilde korur.

DİĞER HABERLER

WhatsApp