Plastik Enjeksiyon Kalıbı Fiyat

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Fiyat

Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat aralıkları üreteceğiniz malzemeye ve kalıbın şekline göre değişiklik gösterebilir. Plastik enjeksiyon yöntemi eritilmiş plastik ham maddesinin enjeksiyon yöntemiyle bir kalıba aktarılarak şekillendirilmesidir.

Büyük üretim fabrikalarında ve endüstriyel sektörlerde bu yöntem oldukça fazla kullanılır. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat bilgisi için Conscept Plastik sitesini dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Plastik günlük hayatımızda çok büyük bir alan kapladığı için üretimi de bu sebeple hızlı ve pratiktir.

Üretim aşamasından önce makineler için oluşturulan kalıplar bilgisayar ortamında tasarlanır. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat miktarları harcanan bu emeğe ve zamana göre belirlenir. Başlangıç için ayıracağınız bütçe üretim başladığında fazlasıyla size geri döner.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Nasıl Yapılır

Tasarımı bilgisayar programında uzman kişiler tarafından tasarlanan enjeksiyon kalıpları makine aracılığı ile üretilir. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat oranları da bu sebeple bir miktar yüksek olabilir.

Enjeksiyon kalıbının içerisinde bulunan ögeleri şu şekilde sıralarız:

  • Yolluk
  • İtici pimler
  • Dişi ve erkek koruma plakaları

Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat bilgisi için telefon numarasından da ulaşabilirsiniz. Yolluklar kalıpların cinsine göre ikiye ayrılırlar. Sıcak yolluklu kalıplar ve soğuk yolluklu kalıplar. Sıcak yolluklu kalıplarda eritilmiş plastik şekillendirilir.

Hurda sıcak yolluklu kalıplarda daha az oluşur. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat farkları da bu cinslere göre ortaya çıkar.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Tasarımı

Enjeksiyon kalıplarının tasarımı oldukça hassas yaklaşılması gereken bir iştir. Ölçülerin doğru ve eksiksiz uygulanması gerekir. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat aralıkları da büyüklüğüne göre değişebilir.

Bazı kişiler üretecekleri malzemenin cinsine göre kalıpların birkaç gözden oluşmasını isteyebilirler. Birden fazla göze sahip enjeksiyon kalıpları genellikle sıcak yolluklu kalıplarda kullanılır. Plastik enjeksiyon kalıbı fiyat kampanyaları da birçok kez sitede yer alır.

Enjeksiyon kalıpları alüminyum ya da paslanmaz çelikten yapılabilir. İşlem sırasında önemli olan kalıptan taşmayacak şekilde ham maddeyi yerleştirmektir. Plastik kapak endüstrisinde çok sık kullanılan bu kalıplar oldukça işlevseldirler.

Paylaş:

DİĞER HABERLER