Plastik Enjeksiyon Kalıbı Yapan Firmalar

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Yapan Firmalar

Plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar içerisinde lider firmalardan biri olan Conscept Plastik en son teknolojik ürünler ve yöntemlerle en iyi hizmeti verme hedefi güder.

Enjeksiyon kalıpları eritilmiş ham maddelerin enjeksiyon ile döküldüğü kalıplarda şekillendirilmesine yarayan ürünlerdir. Plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar öncelikle üretimde en iyi sonucu verecek bir makineye sahip olmalıdır.

Makine üretiminden önce kullanılacak enjeksiyon kalıpları bilgisayar ortamında tasarlanır. Tasarım işlemi oldukça dikkat edilmesi gereken bir iştir ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Enjeksiyon kalıplarında önemli olan ölçüleri doğru bir şekilde ayarlamaktır. Plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar ölçülerin kusursuz olmasının üretimin kalitesini belirlediğini bilirler.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Bölümleri

Ülkemizde büyük bir pazar oluşturan plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar teknolojinin gelişmesiyle de farklı tasarımlara yöneldiler. Tek gözlü ya da birden çok göze sahip kalıplar, desenli kalıplar gibi birçok farklı çeşit ortaya çıktı.

Çeşitleriyle birlikte bir enjeksiyon kalıbında bulunan bölümler şu şekildedir:

  • Kalıp bölümü
  • Mengene bölümü
  • Erkek ve dişi destek bölümü

Plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar kalıp üretimi zahmetli ve birçok detayı barındıran bir işlem olduğu için ilk zamanlarda bir bütçe ayırmak zorunda kalırlar. Fakat makine kurulduğunda harcanan maliyet fazlasıyla geri kazanılır.

Hayatımızın çoğu yerinde kullandığımız plastik ürünlerin işlenişi bize kolaymış gibi gelebilir fakat plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar ciddi bir emek verir.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Malzemesi

Enjeksiyon kalıpları alüminyum ya da paslanmaz çelikten yapılırlar. Uzun süre dayanıklıdırlar. Kullanılan malzemeler hiçbir kimyasal içermez bu sebeple sağlığa uygundurlar. Plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar geri dönüşümlü ürünler üreterek doğaya katkıda bulunurlar.

En küçük ürünlerden en büyüklerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan plastik enjeksiyon kalıbı yapan firmalar üretim aşamasında da oldukça dikkatli olmalıdırlar.

Enjeksiyon kalıba dökülen ham madde taşmamalı ve işlenen ürün pürüzsüz olmalıdır. Bunu sağlamak için kalıbın belirli başlı bölgeleri parlatılır.

DİĞER HABERLER

WhatsApp