Plastik Enjeksiyon Kalıp Firmaları

Plastik Enjeksiyon Kalıp Firmaları

Plastik enjeksiyon kalıp firmaları dilediğiniz boyutta plastik kapak malzemelerini çok hızlı ve kaliteli bir şekilde üretirler. Çok ufak boyutta olan plastik parçaların üretimi de enjeksiyon makinelerinde yapılabilir.

Eritilmiş haldeki plastik ham maddesi enjeksiyon kalıplarında şekillendirilir ve enjeksiyon makineleri seri üretim yapar. Enjeksiyon makinelerinin üretim aşamaları şunlardır:

  • Kalıp kapama
  • Eritme
  • Enjeksiyon
  • Basınç uygulanması
  • Soğutma
  • Kalıp açma
  • Çıkarma

Tüm aşamalar çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Enjeksiyon makineleri tek seferde 5.000 adet plastik parça üretebilir. Parçalar farklı boyutlarda olabilirler. Eritilen plastik enjeksiyon kalıbının içerisine enjekte edilir.

Mengene aracılığı ile kalıba baskı uygulanır ve plastiğin tam olarak kabın şeklini alması sağlanır.

Plastik Enjeksiyon Avantajları

Plastik enjeksiyon makinelerinin en büyük avantajı seri üretime uygun olmalarıdır. Üretilecek olan malzemenin şekli karmaşık olsa da tasarım aşamasında kalıp oluşturulduğu için ölçülendirme bilgisayar ortamında yapılır.

Bilgisayar ortamında yapılan ölçülendirme hata riskini sıfıra indirir. Plastik enjeksiyon kalıp firmaları yüksek sayıda ürünü çıkarabilir. Enjeksiyon kalıpların içerisine başka malzeme ekleme gerektiği zaman bu işlem de kolayca yapılır.

Enjeksiyon kalıpları birden fazla göze sahip olabilir. Bu şekilde aynı ürünün farklı boyutlarını tek seferde üretebilirsiniz. Enjeksiyon makinesinin toplanma aşaması maliyetli olsa da sonrasında üretim aşamasında maliyetler oldukça düşer. Plastik kolay bulunan ve kolay işlenen avantajlı bir ham maddedir ve maliyeti azdır.

Plastik Enjeksiyon Bilgileri

Plastik enjeksiyon makineleri enjeksiyon kalıplar ile plastik ham maddesini şekillendirir. Üretilecek malzeme desenli olacaksa, üzerinde logo baskısı olacaksa tasarım aşamasında kalıp buna özel oluşturulur.

Enjeksiyon kalıplar sayesinde bir ürün tek bir adımda istenilen tüm özellikleri kazanmış olur. Enjeksiyon makineleri dayanıklı ve sağlam makinelerdir. Kullanımdan sonra bakım yapmanız ömrünü uzatır. Her kullanımdan sonra üzerini kapatarak koruma altına alabilirsiniz.

Enjeksiyon kalıbı tasarlanırken ürününüzü tam olarak anlattığınızda sizin istediğiniz gibi bir tasarım ortaya çıkar. Enjeksiyon kalıpları isteğe göre çelik ya da alüminyum malzemeden üretilebilir.

DİĞER HABERLER

WhatsApp