Plastik Kapak Bursa

Plastik Kapak Bursa

Plastik kapak Bursa ilimizde de üretim ve kullanım açısından büyük bir istihdam alanına sahiptir. Plastik kapaklar evimizden iş yerimize hayatımızın her alanında karşımıza çıkarlar ve yaşamamızı kolaylaştırırlar. Çeşitlerine göre plastik kapakların kullanım yerleri şunlardır:

  • Pet şişe ve cam şişe kapakları
  • Kozmetik ürün kapakları
  • Kişisel bakım ürün kapakları
  • Temizlik ürün kapakları
  • Damacana kapakları
  • Kavanoz kapakları
  • İlaç sanayi kapakları
  • Teneke ürün kapakları

Kullanım alanlarına göre plastik kapakların ölçüleri ve modelleri de değişim gösterebilir. Vidalı, emniyetli, iki parça, iterek açılma gibi farklı tasarımlara sahip olabilirler. Özel tasarım enjeksiyon makinelerde çelik kalıplarda şekillendirilir ve kullanıma hazır halde üretici ya da imalatçı firmalara gönderilirler.

Plastik Bardak Kapağı

Plastik kapak, karton bardaklarda tüketilen içeceklerin saklanması ve korunması için de kullanılan en ideal ürünlerdir. Plastik kapak Bursa ilinde de ve ülkemizin her ilinde kahve zincir mağazalarında, iş yerlerinde, fast food zincirlerinde ve daha pek çok alanda kullanıma uygundur.

Sıcak ya da soğuk içeceklerin yapısına uyacak şekilde emniyetli modeller ile hareket halindeyken de içeceğinizi koruyarak içebilirsiniz. Sağlam yapısı ile sızdırma yapmaz. Bardak içerisinde ürünün tadında hiçbir değişiklik yapmaz ve koku vermez. İçeceğinizi dış etkenlerden koruyarak toz gibi gelebilecek zararlı maddelerden korur.

Plastik kapak çeşitleri üretim maliyetleri düşük olan ürünlerdir ve seri üretim halinde piyasa ile buluşturulurlar. Üretim aşaması kolay olsa da tasarım ve imalat aşaması dikkat ve emek ister.

Plastik Kapak Geri Dönüşüm

Plastik kapakların üretim aşamasında kullanılan ham madde termoplastiktir. Geri dönüşüme uygun olan termoplastik hiçbir kimyasal barındırmaz ve doğa dostudur. Kullanımdan sonra geri dönüşüm aracılığı ile siz de sektöre destek olabilir ve çevremizi korumak için adım atabilirsiniz.

Üretim sırasında renk vermesi için kullanılan boyalar da tamamen organiktir. Hijyenik kurallara uygun olarak üretilirler ve insan sağlığını hiçbir şekilde tehlikeye atmazlar. Sağlam plastikten üretildikleri için uzun süre kullanılabilirler.

DİĞER HABERLER

WhatsApp