Plastik Kapak Fiyatları

Plastik şişe, sıvı yağ, motor yağı, bal, deterjan, şampuan gibi ürünlerin kapakları günümüzde insanlara oldukça esneklik sağlamaktadır. Endüstriyellere ve prosedürlere uygun bir şekilde tasarlanmakta bulunan kapakların farklı modelleri ve farklı çeşitleri olabilmektedir. Farklı renklerde sarı, lacivert, kırmızı, beyaz, mor mevcut olup şişenin ve ambalajın stillerine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Plastik kapak fiyatları ise 0.5 ile 1 TL arası değişiklik göstermektedir.

Teneke Ve Kavanoz Kapakları

Şeffaf bir şekilde üretilmekte olan teneke kapakları insanlar için hijyenik, yenilik içermekte ve oldukça dayanıklı üretilmektedirler. Teneke kapakları ise içerisinde bulunan sıvının dışarıya karşı yalıtımın edilmesini sağlamaktadır. Cam pet kavanozlardaki ürünlerin saklama açısından önemlidir.

Plastik Kulp Çeşitleri

Sıvı yağ, su şişesi, damacana, motor yağı kapağı gibi kulp çeşitleri ayrı renklerde ve ayrı modelleri mevcuttur. Kulp tutmacında yer almakta olan parmak yerleri kulpları daha iyi hale getirebilmektedir. Geleneksel kulp modelleri 38 ila 48 mm arasında değişmektedir. Kulp çeşitleri küçük boy ve büyük boy şişelerde mevcut olabilmektedir.

Çoğu içecek firmaları başta olmak üzere birçok firmalar pet şişe tercih ettikleri için plastik kapak imalatı oldukça önem kazanmaktadır. Nedeni ise pet şişenin içerisindeki sıvıların ne içeriye nede dışarıya hava girişi veya çıkışı olamaması ürünün asla bozulmaması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında içecek tüketimi oldukça artmaktadır. Bunun için pet şişe üretimleri de artışa geçmektedir. Bu nedenle yaz aylarında plastik kapak artışları da boy göstermektedir. Plastik kapakların doğadan kaybolasının süreci ise 500 ila 1000 yıl arasındadır. Ariyetten plastik kapağın sıfırdan üretilmesi yerine geri dönüşüm ile tekrardan kazanılmak doğamız için daha önemlidir.

 

Paylaş:

DİĞER HABERLER