Plastik Kapak İmalatı

Plastik Kapak İmalatı

Plastik kapak, örneğin depolama, çöp kutusu veya kova gibi belirli bir tipte veya boyutta bir kabın üzerine tutturmak için yapılır. Plastik örtüler, nesneleri korumak için güvenli bir şekilde bağlanabilen katranlar kadar basit ve çok yönlü olabilir. Bununla birlikte, bu tip bir kaplama, tam veya hava geçirmez bir sızdırmazlık gerektiren durumlarda kolay şekilde uygulanmamaktadır. 

Plastik kapak, elektronik, imalat, gıda işleme, paketleme, depolama ve nakliye, endüstriyel alanlarda, klavyeler ve büyük ekipman gibi eşyaları kapsayabilecekleri ortamlarda bulunur. Bu maddeler kirlenmeyi azaltır ve makinelerin çalışma ömrünün yanı sıra belirli gıda maddelerinin raf ömrünü uzatır. Evsel örtüler aynı zamanda mobilya örtüleri ile depolama ve paketleme gibi kullanımlar için de popülerdir.

Bu gibi çeşitli uygulamalara uyacak şekilde plastik kapak sert veya yarı esnek olabilir ve saydam, yarı saydam veya opak olabilir. Renkli kapaklar, kolay düzenleme ve tanımlama için ve izin verildiği için popülerdir. Çok çeşitli boyut ve boyutlar da mevcuttur.

Plastik kapak üretiminde çeşitli üretim işlemleri kullanılabilirken, vakum oluşturma, tam olarak bir nesneye, ürüne, makineye veya kaba uygun olan ucuz öğelerin ucuz bir şekilde üretilmesine izin verdiği için idealdir. Bu ısıl şekillendirme tekniği, ön ısıtma makinesine beslenen istenen kalınlıkta haddelenmiş plastik tabakalarla başlar.

Elektrikli, kızılötesi veya doğal gaz ısıtıcıları, malzemeleri yumuşak ve esnek hale geldikleri sıcaklığa kadar ısıtır, ancak sıvı yapmazlar. Daha sonra, sıcak ılık tabakalar, önceden hazırlanmış bir kalıbı tutan bir form istasyonuna dikkatlice yönlendirilir. Presler, kaşeler veya hava basıncı malzemeyi kalıbın şekline, genellikle amaçlanan kapağın tersine yapışmaya ve uymaya zorlar.

Tüm havanın kapalı alandan emilmesi için plastik bir malzeme kalıba çekilmesi için bir vakum kullanılır. Yerinde iken plastik istenen sertliğe ulaşana kadar soğutulur. Son kapak, kesilmeden veya başka şekilde bitmeden önce ters hava akışıyla çıkarılır. 

DİĞER HABERLER

Plastik Kapak İzmir

Plastik Kapak İzmir

Plastik kapak İzmir genelinde günlük hayatımızda en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Katı ve sı....

Devamını Gör
WhatsApp