Plastik Kapak İstanbul

Plastik Kapak İstanbul

Plastik kapak İstanbul ve ülkemizin her yerinde ürünlerin saklanması, korunması ve taşınması için kullanılır. Dayanıklı ve sağlığa uygun yapısı ile en çok tercih edilen ürünlerden biridir ve teknoloji geliştikçe kullanım alanı da çeşitlenmiştir.

Evimizde, ofisimizde ve günlük hayatın her alanında karşımıza çıkan plastik kapaklar göze güzel gelen modellere ve farklı tasarımlara sahiptir. Kişiye özel ölçülendirme yapılabilse de plastik kapakların çapları genel olarak aşağıdaki gibidir:

  • 24 mm
  • 28 mm
  • 32 mm
  • 38 mm
  • 48 mm

Emniyetli, vidalı, iki parça, itmeli gibi birçok tasarım kullanılacak alana göre üretilebilir. Plastik kapak üretimi enjeksiyon makineleri ile seri üretim şeklinde yapılır ve ülkemiz için önemli gelir kaynaklarından biridir.

Plastik Kapak Geri Dönüşüm Firmaları

Geri dönüşüm ülkemizde doğal kaynaklardan sayılır ve üretici ile imalatçı firmalar için ham madde kaynağıdır. Plastik kapak İstanbul üreticileri de geri dönüşüm yoluyla kendilerine plastik ham madde temini sağlarlar.

Plastik kapaklar termoplastik denilen bir ham maddeden üretilir ve termoplastik geri dönüşüme uygun bir ham maddedir. Üretim sırasında oluşan plastik atıklar tekrar toplanarak geri dönüşüm tesislerine gönderilir. Siz de kullanmadığınız plastik kapaklarınızı geri dönüşüme göndererek bu istihdamın devam etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Organik bir ham madde olan termoplastik insan sağlığına da uygundur. Çocuklarınızın okulda kullandığı suluklar için kullanılan plastik kapaklar gibi her yaştan bireyde güvenle kullanılabilir.

Plastik Kapak Kalıbı

Plastik kapaklar özel üretilmiş enjeksiyon kalıplarında şekillendirilirler. Enjeksiyon makineleri seri üretime uygundur. Enjeksiyon kalıpları öncelikle bilgisayar ortamında müşterinin nasıl bir ürün üreteceğine bağlı olarak tasarlanırlar.

Enjeksiyon kalıpları müşterinin isteğine göre tek gözlü ya da birden fazla gözlü olabilirler. Enjeksiyon kalıp gözleri farklı boyutlar yapılabildiğinden aynı ürünün farklı boyutları eş zamanda üretilebilir.

Birden fazla göze sahip olan enjeksiyon kalıplarında farklı ham maddeler kullanılarak eş zamanlı farklı yapıya sahip ürünler üretilebilir. Enjeksiyon kalıplar sert çelik, paslanmaz çelik, alüminyum gibi dayanıklı metallerden yapılır.

DİĞER HABERLER

WhatsApp