Plastik Kapak Nasıl Üretilir?

Plastik Kapak Nasıl Üretilir?

Plastik kapaklar organik türlerden üretilmektedir. Plastik üretiminde kullanılan ürünler ise; selülöz, kömür, tuz ve petroldür. Petrol ise plastik kapakların karışımı için önemlidir. Plastik üretimi damıtma işlemi ile başlamaktadır.

Plastik Kapak Çeşitleri

Pek çok farklı derecede plastik kapak çeşitleri bulunmaktadır bunlar;

 • Plastik şişe kapağı
 • Bidon Musluğu kapağı
 • Deterjan kapağı
 • Plastik varil kapağı
 • Sıvı deterjan kapağı
 • Su bidonu kapağı
 • Yağ bidonu kapağı
 • Tarım ilacı kapağı
 • Tutkal kapağı
 • Pet şişe kapağı

Plastik kapak üretimlerinde bir çok çeşit üretimi yapılmaktadır. Plastik kapaklar genel olarak şişelerin içerisindeki nesneleri korumak için kullanılmaktadır. Bu tip kapaklar içeriye hava veya dışarıya hava sızıntısı kaçırmaz.

Plastik Kulp Çeşitleri

Damacana, su şişesi, motor yağı kapağı, sıvı yağ gibi kulplar farklı çeşitlerde ve farklı modelleri bulunabilmektedir. Kulp tutma yerindeki parmak yerleri kulpu daha iyi şekilde oluşmaktadır. Genellikle kulp çeşitleri 38 ila 48 mm arasında değişiklik göstermektedir. Kulp çeşitleri büyük boy, orta boy ve küçük boy şişelerde bulunmaktadır.

Plastik kapaklar diğer kapaklara göre daha sağlıklı ve daha ucuz olabilmektedir. Çoğunlukla termoplastik ile yapılmaktadır. Temoplastik yumuşak bir plastik çeşitidir.  Plastik kapaklar çeşitli modellerde kullanılabilmekte ve firmalar istediği gibi baskılama yaptırabilmektedir. Plastik kapağın üstüne de kendi logonuzu bastırabilmektesiniz. Firmalar kendilerine uygun kapaklara şişe seçerek daha uygun hale getirebilmekteler. Plastik kapaklar kişilerin isteğine göre şekil verilebilir fakat bunun maliyeti ise diğer hazır kapaklara göre biraz maliyetli olabilmektedir.

Plastik kapak kullanıcıları, plastik kapaklar nasıl üretilir? Sorusunu da merak etmektedir.  Günlük hayatta büyük avantaj sağlayan ürünlerden biri olan plastik, her alanda rağbet gören bir ürün olmaktadır. Plastik kapaklar nasıl üretilir? sorusuna ise, enjeksiyon makinesi ile cevabı verilebilir.

Enjeksiyon makinelerine eritilerek konulan ham plastik, farklı boyutlarda rahatlıkla elde edilir. Bu boyutların sağlanması için, enjeksiyon makinelerinde farklı gözler bulunur. Çıkarılan plastik kapaklara soğutma işlemi uygulanır. Daha sonra artıklar temizlenir. Böylece plastik kapaklar elde edilmiş olur.

Plastik Kapak Kullanmanın Avantajları

Plastik kapaklar farklı model ve boyutlarda elde edilebilir. Plastik kapaklar nasıl üretilir? Sorusunun yanında avantajları da merak konusudur. Günlük olarak her alanda kullanılması birçok avantaj sağlar. Bu anlamda avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Sıvı içeceklerin saklanması,
 • Geri dönüştürülebilir olması,
 • Her alanda kullanılabilmesi,
 • Reklam ve marka değerinin arttırılması,
 • Ürünlerin tatlarının ve kokularının değişmemesi,

Plastik kapakların avantajlarından birkaçıdır. Plastik kapaklar nasıl üretilir? Sorusunun cevabı kadar fiyatları da merak edilmektedir. Plastik kapak üretimi konusunda yeni teknolojilerin uygulanıyor olması, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Firmamız bu tür ürünleri her zaman uygun fiyat aralığında sizlerle buluşturmaktadır.

Plastik Kapak Fiyatları

Plastik kapaklar farklı şekillerde üretilmektedir. Fiyatları da çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Birim fiyatı ile satılan kapaklar oldukça uygun fiyatlara mal edilmektedir. Plastik kapaklar nasıl üretilir? Fiyatları ne kadarıdır? Gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Bunun sebebi birçok farklı sektörde kullanılmasından kaynaklanır. İlaç sektöründen, evde kullanılan kavanozlara kadar plastik kapak üretimi yapılmaktadır. Harekete duyarlı modelleri, farklı alanlar için idealdir.

Marka Değeri İçin Plastik Kapak

Plastik kapaklar nasıl üretilir? Sorusu markalar tarafından sıklıkla araştırılır. Çünkü ürünlerini pazarlamak isteyen kişilerin markalarının isminin yazdığı kapaklar oldukça önemli olmaktadır. Boyut ve renkler istenilen şekillerde tasarlanabilir Bilgisayar ortamına yansıtılan kapaklar, tasarımdan sonra makineye aktarılır. Enjeksiyon makinesi sayesinde kusursuz bir malzeme edilir. Plastik kapaklar nasıl üretilir? Sorusuna, insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde olarak da cevap verilmektedir.

DİĞER HABERLER

WhatsApp