Plastik Kapak Tasarımı

Plastik Kapak Tasarımı

Plastik kapak tasarımı ürününüzü satışa sunduğunuzda dikkat çekici ve kaliteli görüntüsü ile daha fazla satılması için yardımcı olur. Klasik kapakların yanında dikkat çekici bir kapak tasarımı olduğunda tüketiciler de bu ürünlere yönelirler.

Üretici firmalar için satışlarına ve marka değerlerine etki ettiği için plastik kapaklar bu sebeple oldukça önemlidir. Plastik kapakların tasarım aşaması şu şekilde olur:

  • Müşterinin istekleri dinlenir.
  • Pazar araştırması yapılır.
  • Araştırma sonrası bilgisayarda üç boyutlu çizim programları tasarıma başlanır.

Uygun maliyetli fiyatlar ile plastik kapaklar tüketiciye sunulacak ürünün en iyi şekilde temsil edilmesini sağlar. Hafif bir malzeme olduğu için alım satım aşamaları oldukça hızlı ve kolay gerçekleşir.

Plastik Kapaklı Kutu

Plastik kapakların üretim aşamasından önce tasarım aşaması yapılır. Bilgisayar ortamında müşterinin isteklerine göre tasarlanan plastik kapaklar daha sonra numune olarak müşteriye sunulur.

Numune ürünün incelenmesi sonrasında onay alınırsa plastik kapakların üretim aşamasına geçilir. Plastik kapak tasarımı farklı model ve renk seçenekleri ile müşterinin kafasında olan ürünün dışa yansıması olur.

Üretim aşamasına geçildiğinde kalıplama için üretime gönderilirler. Enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretilen plastik kapaklar seri üretim yapılır. Plastik kapaklar ürün yüzünüz olacağı için kaliteli ve doğru şekilde tasarlanması oldukça önemlidir.

Doğru tasarım için uzman bir kişiyle çalışmanız bu sebeple avantajlı olur ve süreci uzatmaz. İşlemler kısa sürede gerçekleşir.

Plastik Kapak Üreticileri

Plastik kapak siparişi vermek istediğinizde hazır modellerden birini seçebilir ya da kendinize özel tasarım yaptırabilirsiniz. Aklınızda herhangi bir tasarım yoksa farklı numuneleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

Plastik kapakların tasarım ve üretim aşaması ürün hayatımızın her alanında olduğu için kolay sanılsa da oldukça dikkat ve emek isteyen bir iştir. Tasarım ve üretim aşamaları profesyonelce yapılmalıdır.

Tasarım sırasında plastik kapakların ölçülendirilmesi yanlış yapılır ve fark edilmezse üretim aşamasına geçildiğinde geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir ve düzeltilemeyebilir. Ölçülendirme doğru ve ürününüze uygun bir şekilde yapılmalıdır.

DİĞER HABERLER

WhatsApp