Plastik Kapak Üretimi

Plastik Kapak Üretimi

Plastik kapak üretimi ülkemizde oldukça geniş bir hizmet alanını kapsar ve ihracat alanında da önemli pazarlardan biridir. Üretim aşamasında en önemli husus doğru ölçü ve kimyasal olmayan ham madde kullanımıdır.

Ham maddesi ve boyutları sebebiyle fiyat olarak da uygun olan plastik kapak üretimi günlük hayatımızın hemen hemen her alanına sirayet etmiştir. Yemek dolaplarımızdan, günlük yanımızda taşıdığımız pet şişelerine hayatımızın olmazsa olmazıdırlar.

Makine üretimi olan plastik kapak üretimi çeşitli renk ve ölçülerde imal edilir. Kullanım alanına göre ek aksesuarlara sahip olabilir. Ham maddesi dayanıklı olduğundan uzun süreli kullanılabilir. Geri dönüşümlü olduğundan doğa dostu bir üründür.

Plastik Kapak Çeşitleri

Günlük hayatta birçok kullanım alanına sahip olduğu için plastik kapak üretimi de yüksek miktardadır. Plastik kapak çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pet şişe kapakları
  • Temizlik ürünü kapakları
  • Damacana, su bidonu kapakları
  • İlaç, kozmetik ürün kapakları
  • Kırtasiye ürünleri kapakları

Çok sık rastlanan bir ürün olduğu için plastik kapak üretimi birtakım kişilere kolay bir iş koluymuş gibi gelebilir. Fakat mühim olan doğru ölçülerde üretim yapabilmektir. Plastik kapağın kesinlikle hava geçirmemesi gerekir ve dışarıya ürünü taşırmamalıdır.

Doğru bir şekilde kapanmayan plastik kapakların kullanımı da verimli olmayacaktır. Plastik kapak üretimi kullanılacak alana göre kapak çeşitleri üretir. Örneğin bir sporcunun kullandığı su matarasının kapağı kendiliğinden açılmayacak şekilde korumalı yapılır.

Plastik Kapak İmalatı

Plastik kapak üretimi laboratuvarda test edilerek gerçekleştirilir ve üretim aşamasına geçilmeden önce basınç testine tabi tutulur. Testlerden geçen ürünler seri bir şekilde üretime geçilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte plastik kapak üretimi sektörü de ilerlemiştir. Tüketici hakları korunarak üretilen plastik kapaklar içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaz.

Plastik kapak kullandığınızda sakladığınız üründe herhangi bir tat değişimine ya da kokuya sebep olmaz. Üretilen kapaklar takım olacakları şişeye uygun üretilirler. Şişeye tam oturmayan kapaklar kullanıma uygun değildir.

Saklanmak istenen maddeye göre kullanılan kapak çeşidi de değişiklik gösterir.

DİĞER HABERLER

WhatsApp