Plastik Kapaklar

Plastik Kapaklar

Plastik kapak, üst veya alt kısmına etiket, lazer baskı ve logo uygulamaları yapılabilen, her çeşitte, her boyutta, kullanılacağı alana ve sektöre uygun olan ağız kapatan kapaklardır. Çeşitli alanlarda, çeşitli şekillerde kullanılan plastik kapaklar, istediğiniz renkte, istediğiniz derinlik ve büyüklükte yaptırabilirsiniz. Ancak sabit kalıplardan daha fazla maliyetli olacağı bilinmektedir.

Bu plastik kapak, farklı çeşitleri ile beraber ortak gruplarda toplanabilirler. Yani kategori ve alt kategori olarak bilinmeleri daha doğru olacaktır. Özellikle boyut, yani çap farkı olan plastik kapak çeşitleri sayesinde alt kategori grupları oluşturulmuştur.

Şimdi örnek kategori ve alt kategorilerden yazarak hangi alanlarda kullanıldıklarından bahsedeceğiz.

  • Pudra Kapakları:

Pudra kapakları, üzerinde yuvarlak delikleri olan, çevrilebilen, ters yatırdıkça her açıda biraz daha fazla pudra çıkaran çeşitte kapaklardır.

  • Disc – Top Kapaklar:

Disc – Top kapaklar, üstten bastırılan ve kullanılan, bazı deodorant şişelerinin kapakları olarak da kullanılır. Üstte bir basma bölümü vardır ve oraya basınca direkt olarak hava ortaya çıkar. Ayrıca bazı mutfak aletleri de bu tarz kapaklı şişelerde kullanılır.

  • Flip – Top Kapaklar:

Flip – Top kapaklar; normal vidalı kapaklar gibidir. Ancak üstte bir kapağı vardır. Kapağın altındaki kısmı kapalıdır. Biberon başına benzeyen bir yapıda olan kapağın altındaki kapak formundadır. Sadece biberon başlığı gibi olan kısımda bir açıklık vardır. Üstteki kapak kapatılınca o açıklık da kapanmış olur. Üst kapağının formu da aç – kapa şeklindedir.

  • Küçük Yırtmalı Plastik Kavanoz Kapağı:

Bir kavanoz için normal teneke kapaklar dışında, bu yırtmalı plastik kavanoz kapakları vardır. Aynı kavanoz için kapağın takılı olduğunu düşünün. Aldığınız yeni ürünün kapağı kapalıdır. Açmak için ise güvenlik kilidini yırtmanız gerekmektedir. Bu kapaklarda kilidi yırttığınız zaman tekrar takamaz veya yapıştıramazsınız. Ancak üstte kalan kapak aynı şekilde kullanılmaya devam edebilir.

  • Şampuan Kapakları:

Şampuan kapakları, şampuan şişesinin tipine göre değişiklik gösterir. Kapağın alt kısmından bakıldığında tüm şişelerin ağızlarının neredeyse aynı çapta olduğundan yuvarlak ve aynı çapta olan ağızlıkların olduğu görülür. Üst kısmı ise şampuan şişesinin formuna göre yassı veya farklı şekillerde olabilir.

DİĞER HABERLER

Plastik Kapak İzmir

Plastik Kapak İzmir

Plastik kapak İzmir genelinde günlük hayatımızda en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Katı ve sı....

Devamını Gör
WhatsApp