Plastik Şişe Kapağı

Plastik Şişe Kapağı

Plastik şişe kapağı günlük yaşamımızda ürünleri saklamak için en çok kullandığımız ürünlerden biridir. Plastik kapakların günümüzde oldukça fazla kullanılmasının sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanımı oldukça kolaydır.
  • Temin etmesi kolaydır.
  • Üretim aşamasında daha kolay ve hızlı bir şekilde işlenebilir.
  • Doğa dostu ve geri dönüştürülebilir bir üründür.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle plastik şişe kapağı endüstrisi de gelişmiştir. Sıvı ürünler, temizlik ürünleri, kimyasal ürünlerin saklanmasında plastik şişe kapağı tercih edilir.

Her çeşit plastik şişe tasarımına uygun üretilebilen plastik kapakların kullanımı da oldukça kolaydır. Pet şişelerin kapak kısmında genellikle açılması için çevrilmesi gereken yere işaret eden simgeler kullanılır.

Plastik Şişe Kapağı Nerede Satılır

En uygun plastik şişe kapağı fiyatları için Concept Plastik sitesini dilediğiniz zaman ziyaret edebilir ve online olarak sipariş verebilirsiniz. Plastik şişe ile birlikte tasarlanıp birlikte üretilebilen ürünler yüzde yüz organiktir.

Saklanacak ürüne göre ölçüleri ve boyutları değişiklik gösteren pet şişe kapağı en çok plastik şişelerde kullanılır. Bundan başka cam şişe ve tenekelerde de tercih edilebilirler.

Plastik kırılmalara karşı sağlam bir madde olduğundan dolayı pet şişe kapağı kullanım süresi oldukça uzundur. Ürünün şişesine göre uygun kapak seçimi önemlidir. Toplu üretim yapılan plastik kapaklar özel döner sistemli makinelerde üretilirler.

Plastik kapakların kullanılacağı şişe büyük ve hacimli ise plastik kulp ile birlikte tasarlanabilirler.

Plastik Şişe Kapağı Üreticileri

Plastik şişe kapağı saklanacak ürünün ağırlığına göre hacimli plastik şişelere uygun olarak üretilirler. Eğer taşınacak ürün çok ağırsa tasarıma plastik kulp da eklenir. Plastik kulplar ağır olan ürünü taşımayı kolaylaştırır.

Saklanacak ürüne göre tasarım farklılığı gösteren plastik şişe kapağı ürününün ölçüleri genellikle 25mm, 38mm ve 48mm ölçülerinde tasarlanırlar. Mavi, sarı, beyaz, kırmızı, yeşil gibi birçok farklı renkte üretim yapılabilir.

Üretim yapılırken kullanılan ham maddeler bakanlık tarafından onaylıdır ve sağlık kurallarına uygun üretilirler. Kullanılan malzemeler yüzde yüz organik malzemelerdir.

Plastik şişe kapağı modelleri ile ilgili bilgi almak için https://www.consceptplastik.com/ linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

WhatsApp