Plastik Vidalı Kapak

Plastik Vidalı Kapak

Plastik vidalı kapak emniyetli kullanımı ile cam şişe ya da pet şişe gibi ürünlerde saklanan içecekler için en çok kullanılan ürünlerdir. Farklı renk ve ölçülere sahip olabilirler. Üretim aşamasında kullanılan termoplastik ham maddesi sağlığa uygun ve geri dönüşümü yapılabilen bir maddedir.

Yapısı itibariyle sertleştirilmiş plastikten üretilirler. Plastik vidalı kapak ilaç sektörü, kozmetik sektörü, gıda sektörü gibi birçok farklı alanda da karşımıza çıkar. Evimizde kullandığımız kavanoz kapakları için güvenli kapaklardır.

Sağlam yapısı ve uzun süre dayanıklılığı ile hem endüstri sektöründe hem de ticari amaçlarla tercih edilen ürünlerden biri olan plastik vidalı kapak enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretilir.

Vidalı Kapak Kavanoz

Plastik kapaklar kavanoz üretimi için de en çok tercih edilen modellerdir. Dayanıklı ve sızdırmaz yapısı ile üreticinin tercihi olan plastik vidalı kapak kullanımının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dayanıklılık
  • Hafiflik
  • Geçirmezlik
  • Kolay sterilizasyon

Evlerimizde kışa hazırlık için kurduğumuz kavanozlar uzun süre sızdırmadan ve hava geçirmeden saklanmak zorundadır. Plastik vidalı kapak tüm bu özelliklere sahiptir ve sakladığınız malzemeyi en iyi şekilde korur.

Plastik vidalı kapak koruduğu hiçbir gıda üzerinde tat ya da koku değişimi yapmaz. Saklanan gıda lezzetini korur ve dışarıdan gelecek kir ya da tozlara karşı da korunur. Hafif yapısıyla kolay saklanabilir. Hafif olması üretim aşamasında da büyük kolaylık sağlar.

Vidalı Kapaklı Cam Şişe

Cam şişeler sağlıklı ürün saklamak için en doğru seçimdir. Plastik vidalı kapak cam şişe modelleri evimizde kullandığımız içme suyundan, dışarı çıkarken yanımıza aldığımız su şişemize kadar hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. 20mm, 38mm, 41/18mm, 45mm vidalı kapak modellerinden ürün saklama kabına göre istediğiniz model tercih edilebilir.

Plastik kapaklar az yer kaplar ve üretim aşamasından sonra taşınma sürecinde bu durum maliyetlerin azalmasına neden olur. Plastik vidalı kapak eritilmiş ham madde ile enjeksiyon kalıplarında üretilir ve çok az atık madde ortaya çıkmasına sebep olur.

DİĞER HABERLER

WhatsApp