Şeffaf Plastik Kapak

Şeffaf Plastik Kapak

Şeffaf plastik kapak kullanımı pek çok üründe karşımıza çıkabilir. Yemek saklama kapları, pet şişe, cam şişe gibi kullanımlar hayatımızın bir parçasıdır. Plastik kapaklar binlerce farklı modele sahip olabilir. Her renkten üretilebilir ve boyutları kullanım alanlarına göre değişir.

İş yerinde yanımıza aldığımız pet şişemiz, spor salonuna giderken kullandığımız mataramız hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Şeffaf plastik kapak üretimi de oldukça yaygındır.

Şeffaf plastik kapak modellerinin en fazla kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Yemek saklama kapları
  • Kavanoz kapakları
  • Matara kapakları
  • Pet şişe ve cam şişe kapakları
  • Kozmetik ürün kapakları

Özel tasarım modeller kişiye özgü tasarlanabilir. Ya da seri üretim ile toptan satın alınabilirler.

Plastik Kapak Kalıbı

Özel makinelerde üretilen şeffaf plastik kapak farklı kalıplar kullanılarak üretilebilir. Kalıpların farklı boyutları vardır. Tek gözlü kalıpların yanı sıra birkaç gözden oluşan kalıplar da vardır. Genellikle eritilmiş plastiğin kalıplara dökülerek şekillendirilmesi sağlanır. Daha sonra soğuyan plastik kapak modeli kalıptan çıkartılır.

Günlük hayatta en çok kullanılan ürünlerden biri şeffaf plastik kapak modelleridir. Bu sebeple üretim kapasitesi de büyüktür. Seri üretim sayesinde tek seferde 1000 adet plastik kapak üretilebilir.

İstenilen her renkte üretilebilen şeffaf plastik kapak yalnızca beyaz olmak zorunda değildir. Şeffaf pembe, turuncu, mavi, yeşil ve aklınıza gelebilecek her renk kullanılabilir.

Üretim aşaması hijyenik kurallara uygun ilerler ve kalite güvencesi altında üretilir.

Plastik Kapak Üretimi

Ülkemizde plastik kapak üretimi büyük bir sektördür ve yurt dışına büyük bir ihracat kapasitesi vardır. Şeffaf plastik kapak her yıl yeni trendlere göre değişim gösterebilir. Bir yıl içerinde tek bir desen popüler olduğunda o deseni taşıyan milyonlarca plastik kapak üretime girer.

Önemli olan yaşanılan çağı yakalayabilmektir. Üretim yapılırken doğa dostu geri dönüşümlü plastik kullanılır. Şeffaf plastik kapak içeceklerimizi, yiyecek ve saklamak istediğimiz her ürünü güvenle saklar.

Özel kilitli kapaklar sayesinde hareket halindeyken de rahatça kullanabilirsiniz. Seçebileceğiniz yüzlerce farklı model vardır.

DİĞER HABERLER

WhatsApp