Damacana Kapağı

Damacana Kapağı

Damacana Kapağı

Damacana kapakları düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) maddesinden üretilen plastik kapak türleridir. Geri dönüşümü olan ya da geri dönüşümü olmayan türlerde damacana kapakları mevcuttur. Genellikle ağız yapısı 57 mm olan damacana kapakları Polikarbonat ve Pet damacanalarda kullanılır. Plastik yapısı sayesinde damacana kapağının üzerine firmanın damgası vurulabilir. Böylece firmalara özel olan damacana kapakları elde edilmiş olur. Başka güzel bir yanı ise renk seçeneğinin olmasıdır. Farklı renklerde damacana kapakları elde edebilirsiniz.

Bir diğer damacana kapak boyutu olan 48 mm kapaklar, yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) maddesin üretilmişlerdir. 57 mm olan kapaklar ile aynı özelliğe sahiptirler. Üzerime damga basabilirsiniz. İstenilen renkte 48 mm damacana kapağı yaptırabilirsiniz.

Damacana kapakları, 19 litrelik olan damacanaların içerisinde bulunan ürün veya maddenin korunmasını; içine toz, sürüngen böcek veya kir gibi şeylerin girmemesini sağlamak için kullanılırlar. Ayrıca rahat kullanım ve açma kapasitesi sayesinde yaygın bir şekilde de kullanılır.

Tek parça halinde kullanılan kapak türlerindendir. Daha yaygın olan damacana kapağı türü 55 mm olan ve ham maddesi LDPE olan plastik damacana kapaklarıdır. Taşıması gereken ürün ise sudur. Suyun korunarak taşınmasını sağlar.